Montaż klimatyzacji
Większość klimatyzatorów składa się z dwóch części - jednostki zewnętrznej, oraz jednostki wewnętrznej. Wymaga to skomplikowanego technicznie montażu. Jednostka wewnętrzna którą jest parownik, musi być połączona ze skraplaczem. Całość łączona jest przewodem elektrycznym, oraz specjalnymi chłodniczymi rurami miedziowymi. Wszystko musi być precyzyjnie połączone, aby osiągnąć najwyższą skuteczność. Należy pamiętać również o tym, aby odprowadzać skropliny z parownika. Istnieje oczywiście kilka sposobów, jednak najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pompki do skroplin (koszt wynosi ok. 500zł), która dokładnie pozbędzie się niechcianych pozostałości.
Jako że zajmujemy się profesjonalnym montażem instalacji klimatyzatorów, w razie pytań dotyczących montażu instalacji, prosimy zgłosić się pod numer (042) 678 44 21, lub 602 42 44 66. Możecie też Państwo wysłać e-mail na adres pro-mont@pro-mont.eu
Zgoda na montaż klimatyzacji w bloku
Wiele osób mieszkających w bloku marzy o posiadaniu swojej własnej klimatyzacji, jednak często pojawiają się obawy o pozwolenie na montaż, gdyż prawdopodobne mogą być skargi innych mieszkańców bloku. Otóż o ile klimatyzator znajduje się na balkonie, który jest naszą własnością, nie mamy obowiązku otrzymywania żadnej zgody architekta ani wspólnoty mieszkaniowej na montaż, gdyż jest to w pełni legalne. Kłopoty mogą powstać jedynie wówczas, gdy agregat jest bardzo głośny. Najczęściej jednak wystarczy umieścić go ok. 3 metrów od okien sąsiadów, wtedy głośność nie powinna przekraczać 45 dbA, co nie ma prawa zbulwersować wspólnoty mieszkaniowej.
Świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do montażu klimatyzacji
Ustawa publikowana w dniu 31.05.2004, stopniowo wchodząca w życie zawiera treść, która nakazuje każdej osobie zajmującej się montażem klimatyzacji, oraz wszelkich instalacji elektrycznych odpowiednie świadectwo. jedynym wyjątkiem są osoby z wykształceniem średnim technicznym, lecz pozostałe osoby bez odpowiedniego świadectwa mogą być posądzone o działanie na szkodę środowiska. Aby otrzymać świadectwo kwalifikacyjne, musimy spełnić kilka wymogów zgodnych z ustawą. Mamy obowiązek zakładania karty urządzenia, sprawdzenie szczelności urządzeń i instalacji, zawierającego 3kg czynnika chłodniczego będącego substancją kontrolowaną, działalność polegającą na demontażu, obsłudze technicznej, oraz naprawie urządzeń.